Weekend na mazurach

IMGP7410

mapa

 

Wyjeżdżając na rodzinny weekend do Giżycka nie mogłem zapomnieć o rowerze. Niedzielny ranek zapowiadał się dość zachęcająco. Temperatura w okolicach 3 stopni, brak śniegu oraz niewielki wiatr umożliwiały zrobienie 2-godzinnego treningu po okolicznych szosach.

Do lasu nie wjeżdzałem, gdyż tereny otaczające Giżycko nie należą do zbyt atrakcyjnych dla kolarza górskiego. Poza tym zimą raczej staram się odpoczywać i nie wchodzić w zbyt wysokie przedziały tętna. Ruszyłem z Wilkas dookoła jeziora Niegocin. Szosa praktycznie pusta, niestety miejscami lekko oblodzona. Jezioro solidnie skute lodem o nieznanej grubości.

Cała trasa zamknęła się w 35 km i przebiegała bardzo spokojnie. Co ciekawe w drodze powrotnej jadąc dokładnie obok jeziora zobaczyłem sporą grupkę ludzi ślizgających się po lodzie na deskach windsurfingowych! Niedaleko można było również zobaczyć kilka osób łowiących ryby w przeręblu. Załączam kilka zdjęć i pozdrawiam z Mazur wszystkich którzy pomimo niskiej temperatury nie boją się wyjść na rower 🙂

Andrzej: scoot

asfalt=max

dystans=50

kondycja=niska

profil=niski

trud=niski

m=Wilkasy,

m=Giżycko

obszar=mazury

atrakcja=jezioro

typrowerowy

This entry was posted in Relacje and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Post a comment or leave a trackback.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Your email address will never be published.


× pięć = 30