Baltic Motor Bike Show 2008

Warto czasem zejść z roweru (zwłaszcza jak się nie chce jeździć) i wyjść trochę „do ludzi”. W sobotę zadzwonił do mnie kolega z informacją, że na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich odbywa się Baltic Motor Bike Show…

Jako, że uważam się za miłośnika również pojazdów z napędem spalinowym postanowiłem niezwłocznie odwiedzić tę wystawę. Ku mojemy zaskoczeniu znalazłem dwa stoiska z rowerami! Pierwsze z nich to rowerowe „choppery” czyli rowery miejskie z wielkim wygodnym siedzeniem i pozycją za kierownicą „na harleyowca”. Można było wykonać takim rowerem rundkę po terenie targów co oczywiście uczyniłem. Powiem szczerze, że wrażenia są bardzo pozytywne i NA PEWNO gdybym nie żałował pieniędzy to zakupiłbym taki rower na spokojne przejażdżki po mieście i okolicach. Rowerki można obejrzeć i kupić chociażby w MK Bike.

Drugim stoiskiem rowerowym było stoisko poświęcone rowerom z napędem spalinowym. Miałem okazję z bliska zobaczyć kontrukcję takiego roweru i wypytać o parę szczegółów. I tak: moc 5 KM pozwala na osiągnięcie na prostej 80 km/h przy wadze rowerzysty ok. 100 kg! Podobno rower dobrze radzi sobie w jeździe pod górę! Całość waży tylko o 10 kg więcej od normalnego roweru. Jestem skłonny uwierzyć we te dane (rower podnosiłem i rzeczywiście ważył tyle ile solidny stary makrokesz). Czas więc wypatrywać na maratonach poruszających się z dużą prędkością rowerzystów za którymi poza charakterystycznym dźwiękiem pozostanie również i zapach (w końcu to dwusów)

Reszta wystawy to niesamowite motory… polecam zdjęcia. Wystawa czynna jest do 30 marca, koszt wstępu 20 zł.

Andrzej „scoot”

This entry was posted in Artykuły and tagged . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Post a comment or leave a trackback.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Your email address will never be published.


7 × = czterdzieści dwa