Skandia MTB Maraton 2009 Kwidzyn

 008

Od kilku dni chodził mi po głowie start w  MTB Skandia w Kwidzynie. Po dograniu kilku szczegółów organizacyjnych i konsultacjach z kolegami  zabrałem się  samochodem Ola .Spotkanie ustaliśmy na dworcu w Tczewie , gdzie drugim samochodem zajechał   Zibek z Tomkiem z Tczewa. Wsiedliśmy w samochody i pojechaliśmy w kierunku Kwidzyna a dokładnie „stadniny koni ” w Miłosnej. Po dojechaniu na miejsce zobaczyliśmy już dużą ilość  zawodników i osób towarzyszących. Sądziliśmy, że będzie mało  rowerzystów   z  powodu  mocnego porywistego wiatru ale przeliczyliśmy się i dobrze, było nas ok. 800 osób . dokonaniu opłat za start rozpoczęły się szykowania do startu. Co chwilę spotykaliśmy naszych dobrych znajomych też uczestników maratonu. Przyszedł oczekiwany start do wyścigu , pełna rura i stop, przez kilka metrów tempo żółwie z powodu dużej ilości zawodników. Za stadniną.tempo   dalej wolne, dużo piachu i jadących pomału zawodników. Na całej trasie duża ilość piachu i wertepów, nie raz utrudniających jazdę, gdzie trudno nie poczynić błędów. Małe podjazdy i zjazdy tak nie męczyły jak ten luźny piach. Były też odcinki szosowe gdzie można było się rozpędzić do… 15km/h… bo wiało jak czort.

Na około 12 km był dość ostry zjazd w dół, który pokonałem w całości w siedzeniu. Na 15 kilometrze za startem miałem dość poważnie wyglądającą kraksę z dwoma zawodnikami latały rowery w powietrzu ale nic poważniejszego się nam nie stało , pozbieraliśmy się  i pojechaliśmy dalej. Zaliczając ten upadek  za nami ktoś z zawodników krzyczał uwaga wypadek i wszyscy  stop. Na około 30 kilometrze kolejne lądowanie tym razem samemu na zjeździe w głębokim piasku postawiło mi koło bokiem i trach gleba. Ale do mety już blisko  jechałem jak naładowany i jeszcze kilku zawodników minąłem na tych ostatnich 4 kilometrach. Z naszych znajomych byli Mario 666 z bratem Zbyszkiem, Dariot3 i Robin.

A oto nasze zajęte miejsca w maratonie:

Kategoria Mini:

145 Tomek z Tczewa w kategorii M-5 zajął 16 miejsce,

196  Jastrzębski Marcin”Intel”  w kategorii M-3  zająłem 51 pozycję

41    Mario666 w kat.M-3 był  16

108  Zbyszek    w kat M-4 był 16

Kategoria medio:

„Zibek” w M-5 zajął 15 pozycję 212

Dariot3 w kat M-3  73

Olo z przyczyn na razie nie znanych został zdyskwalifikowany przejeżdżając całą trasę. Sprawa do wyjaśnienia u organizatora.

Marcin Jastrzębski”Intel”

This entry was posted in Maratony and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Post a comment or leave a trackback.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Your email address will never be published.


× 4 = dwadzieścia cztery