JESIENNY PRZEJAZD ROWEROWY – leśną pętlą Reja

Trasa Reja_plakat2

Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni zapraszają na wspólne jesienne świętowanie początku zimowego sezonu rowerowego. W trakcie inauguracji uroczyście otwarta zostanie nowa trasa rowerowo-rekreacyjna: pięciokilometrowa Pętla Reja, która poprowadzi malowniczymi drogami skraju wysoczyzny morenowej.

Drogi, którymi prowadzi trasa były już wcześniej wykorzystywane przez rowerzystów – jest to zatem miejsce od lat istniejące w ich świadomości. Dzięki staraniom miasta zostało one ucywilizowane, oznakowane i oczyszczone.

Wspólny przejazd inauguracyjny rozpocznie się w sobotę 8.11.2014 o godz. 10:45 przy Stawie Reja (skrzyżowanie ulic Reja i Armii Krajowej w Sopocie). Uczestnicy dojadą wspólnie do leśnego parkingu przy leśniczówce Gołębiewo, gdzie przygotowano dla nich moc atrakcji: ognisko z kiełbaskami, tor rowerowy, grę w bule i inne zabawy. Jednym z najważniejszych punktów imprezy będzie konkurs na najlepsze przebranie, którego rozstrzygnięcie zaplanowano około godziny 13-tej.

Wstęp na imprezę jest wolny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Osoby zmotoryzowane będą mogły pozostawić pojazd na sąsiednim parkingu leśnym, kilkadziesiąt metrów od docelowego miejsca imprezy.

Co to za trasa?

Pętla Reja jest 5-cio kilometrowym odcinkiem utwardzonych dróg leśnych na przedłużeniu ul. Reja w Sopocie. Różnica wysokości terenu na trasie przekracza 50 m., co czyni ją doskonałym miejscem treningu wytrzymałościowego.  Przeznaczona jest dla rowerzystów i biegaczy jako alternatywa dla zatłoczonej trasy nadmorskiej. W ramach prac zostanie oczyszczona i oznakowana, a na jej początku stanie estetyczna tablica przedstawiająca jej przebieg. „Dla użytkowników przygotowano również ślad GPS, który już teraz pobrać można ze strony internetowej miasta Sopotu” – tłumaczy Krzysztof Jałoszyński, podinspektor ds. komunikacji rowerowej w Sopocie.

Pozdrawiam

Krzysztof Jałoszyński

Podinspektor ds. Komunikacji Rowerowej

This entry was posted in Informacje. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Your email address will never be published.


trzy − 2 =