Rowerem po zdrowie

SDIM0166Przy długiej jeździe na rowerze nasz organizm spala duże ilości kalorii. Aby schudnąć należy jeździć codziennie co raz to zwiększając czas jazdy. Nasz organizm doskonale spala  skutecznie tłuszcz wzmacnia mięśnie nóg,  dlatego też korzystajmy jak najczęściej z jazd na świeżym powietrzu, rezygnując z auta. Lekarze zalecają  wycieczki rowerowe jako świetny sposób na zwiększenie wydajności układu oddechowego i układu krążenia. Podczas takiego wysiłku serce bije szybciej, w związku z tym krew szybciej krąży i zwiększa ilość tlenu w naszym organizmie

Jeżdżenie na rowerze to jedna z tych form ruchu, które świetnie wpływają na cały organizm…W czasie jazdy wzmacniamy mięśnie, poprawiamy funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia. Na rowerze mogą jeździć praktycznie wszyscy, a nawet sercowcy, którzy powinni utrzymywać spokojne tempo bez żadnych zrywów i szaleństw. Modeluje ona sylwetkę, dodaje wigoru i zdrowia. Chcesz zadbać o kondycję w sposób miły, łatwy i przyjemny? Wskakuj na rower.

Rower poprawia pracę układu oddechowego i krążenia. Równomierny wysiłek sprzyja dotlenieniu organizmu. Rośnie liczba uderzeń serca na minutę, krew zaczyna szybciej krążyć i organizm dostaje więcej tlenu. Pedałowanie wzmacnia mięśnie nóg, a także grzbietu i brzucha, pomaga rozruszać stawy biodrowe i kolanowe. Ponieważ jazda na rowerze wspomaga przepływ krwi, szczególnie zalecana jest osobom cierpiącym z powodu żylaków. Wszystkie te korzystne efekty osiągamy za darmo, bez konieczności zażywania leków i regularnego odwiedzania lekarza. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu udać się na krótką wycieczkę rowerową, do czego bardzo zachęcamy.

Niektóre choroby, zażywanie leków, wzmożony wysiłek fizyczny oraz życie w stresie- wszystkie te czynniki mogą prowadzić do powstawania niedoborów magnezu w organizmie. Jak wykazały badania osoby zamieszkujące tereny, na których występuje twarda woda bogata w magnez, rzadziej zapadają na zawal serca. Pierwiastek zapobiega bowiem powstawaniu skrzepów w naczyniach oraz wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Magnez (prócz wapnia i fosforu) stanowi budulec kości i zębów. Ten pierwiastek pełni bardzo rolę w naszym organizmie, wpływa na stan kości, serca, mięśni oraz nerwów

This entry was posted in Zdrowie. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Your email address will never be published.


+ osiem = 9